CSK - Novi Sad 2:4
Solunac - Bečej 1:2
Vrbas - Bežanija 4:0
Dinamo - Radnički O 1:1

Spartak-Balkan "iz Bukovice"1-5 ovako je tokom cele utakmice izvestač Radio Beograda nazivao Balkan, između ostalog rekao je da je to" mali klub jednog velikog i impozantnog imena Balkan"između ostalog rekao je da je Balkan apsolutno zasluženo pobedio, jer su bili bolji u svim elementima igre. Spartak je poveo golom Kišjuhasa, posle minuta je izjednačio Pekovic,  treći gol je dao Majski koji je dao i peti gol, a četvrti Djorić, na golu stajao Nebojša Manojlović.

Svaka nam ovakva bila i ovako se završila !

Radnički  JP - Proleter 1:1

Pred nešto manje od 500 gledalaca Balkan je poražen od ekipe  iz Banatskog Dvora. Ekipa trenera Helca stvarala je šanse ,a gosti iz Dvora su svoje koristili. U šestom minutu sam je pred golmana Manojlovića izašao jedan napadač gostiju,ali je u situaciji 1 na 1 Manojlović izašao  kao pobednik.U 15 minutu Manojlović zaustavlja jos jedan udarac gostiju,i to su sve neiskorištene šanse gostiu,od njih smo videli jos samo golove. U 20 minutu posle skraćenog kornera i gužve u domaćem petercu lopta je završila neodbranjivo u donjem desnom uglu. Manojlovića.Posle toga ofanziva Balkana,dve šanse u dvadeset i prvom minutu,prvi put interveniše odbrana,a drugi put golman gostiju Mićović. U 25'om minutu jedan prekršaj nad Pekovićem u gostujućem šesnestercu sudija je okarakterisao kao indirekt.Sa nekih 12 metara umesto gola došlo je do nesporazuma Djorića i Mitrovića. U 30'om minutu sa nekih 20 metara Mitrović šutira tik iznad prečke.40ti minut ,posle polukontre lopta od leve

korner zastavice stiže na peterac gde je Sarić brži od Manojlovića i to je 0-2.
U Drugom poluvremenu potpuna ofanziva domaćih ,dva puta Majski sam pred Mićovićem,oba puta najbolji igrač utakmice bolji od napadača domaćih ,Djorić iz slobodnog udarca,Mitrović opet sa nekih 20 metara preko gola,i onda u završnici dva gola i još dve šanse za domaće.U 85 Stojanović sam pred Mićovićem,mogao je da ga pita gde da sutne,pokušao je da ga lobuje ali je
Mićović još jednom bolji.U 90om minutu korner za goste i gol za 0-3. U istom minutu Čebić je postigao počasni gol. Manojlović (6)Zelenbaba (3) Žakula(6,5)
Višnjic (7), Zuza (6,5), Mitrović (7), Čanak (6), Ristić (6,5), Djorić (6,5)
Majski (7), Stojanović (7), Peković (5,5) Čebić (7)

Bežanija - Bečej 1:0

Stadion:Veternika u Novom Sadu, Sudija:Aksentijević(Šabac)

Gledalaca: 1000, Vreme: Oblačno

Strelci:

13’ Halim (1-0),  21’Kuvalja (2-0),  40’Stanić (3-0),

44’Prodanović   (4-0),  76’Zelenbaba  (4-1)

Balkan je počeo nešto defanzivnije ovu utakmicu sa čak petoricom u poslednjoj liniji,I to se ubrzo i osvetilo,posle greške odbrane i gužve u šesnestercu najbolje se snašao Halim I u 13’ minutu doneo prednost domaćima.u 21’ minutu kKuvalja je izveo treci korner za domaće i lopta je zavrsila direktno u mrezi gostiju.U 27’minutu Mitrović je pokusao iz velike udaljenosti ali je sutirao preko gola.U 40’ minutu Zelenbaba je pogresio na centru igralista usledila je kontra,Halim je centrirao a Stanić sproveo loptu u mrežu ,danas nesigurnog Manojlovića.u 44’ minutu posle nove greske odbrane Prodanovic donosi prednost od 4-0 domaćima.

U drugih 45 minuta videli su navijači gol Zelenbabe u 76’minutu,i šansu za Stanića kada je u 86’ minutu bio sam pred Manojlovićem,ali je golman gostiju izasao kao pobednik.

Ove godine Balkanu predstoji borba za opstanak,tim pre sto zbog reorganizacije iz lige ispadaju sve ekipe plasirane ispod osmog ili devetog mesta zavisno od raspleta u prvoj I republickim ligama.

Đukić 7,  Zelenbaba  5,5,  Milenković 6,5,  Višnjić 7,   Rajković  7,5

Mitrović 6,5,  Dragišić 6,   Zuza 6,   Čebić 6,   Đorić 5,   Majski 5,          Čanak 5,   Stojanović 6,  Peković 6   .

Ovo je bila izuzetno loša utakmica po teškom terenu,bez pravih šansi.Ionako slabu utakmicu svojim suđenjem pokvarila je sudijska trojka koja je seckala igru i imala neujednačen kriterijum.

Već u u 2’minutu šansa za Dinamo, iz trka je šutirala polutka gostiju , a Đukić je nesigurno intervenisao.U 23’ minutu Višnjić iz slobodnog udarca  sa ivice kaznenog prostora šutira pravo u golmana,a isti igrač sa nekih 20-tak metara pogadja prečku u 45’minutu.U drugom poluvremenu nastavlja se ista igra šutevi iz daljine pravo u golmane jednog I drugog tima.Imali su pancevci dve sanse posle prkida kada su glavom sutirali napadači ,ali su lopte otišle preko gola .    U 60’minutu pokušao je Stevo Dragišić da lobuje golmana gostiju ali mu to nije poslo za rukom.Današnja tataktika je bila u najmanju ruku čudna.

Desno krilo danas je igrao klasični centarfor Igor Čebić,koji je pred kraj meca igrao i halfa kada se pred kraj meca povredio Bane Mitrović.

Mitrović 8,  Čebić 6,   Đorić 5,5,   Majski 6,  Čanak 6, Peković 5, Ristić 6

Još jednom igra koja se viđa samo na terenima  prve beogradske lige-I liga bez briga.

U sivilo igre  potpuno su se još jednom utopile sudije: u prvom poluvremenu mahač na istočnoj strani prekida akciju Balkana zbog ofsajda Pekovića (Peković je izlazio sam pred golmana),u drugom poluvremenu drugi mahač je prkinuo pet akcija domacih,istočni mahač najmanje dve izgledne akcije gostiju,glavni sudija u 88’ minutu nije sankcionisao prekršaj beka gostiju nad Ristićem na polovini gostiju krenula je kontra ,duga lopta pred kazneni prostor Balkana,Đukić zlazi van golmaskog postora, i obara napadača Solunca,sudija umesto da mu pokaze put u svlačionice daje mu samo zuti karton,a onom istom beku koji je pre toga napravio prekršaj pokazuje žuti karton.U 15’ minutu Mitrović na asistenciju Višnjića postiže gol za domaće I to je sve sto smo videli u prvom delu,osim jos nekoliko šuteva iz daljine.U drugom poluvremenu od 60’ minuta i prilike koju je imao Peković (sam pred golmanom na asistenciju Mitrovića)apsolutna dominacija Balkana.Posle toga dolazi 88’ minut i posle slobodnog udarca ,i slabe odbrane Đukića  izjednačenje.U narednih 8 minuta akcije i sanse na obe strane (Djorić,Majski,Čebić….).U jednom su se složili i navijači Blakana i navijači Solunca:najpravednije bi bilo da obe ekipe ostanu bez i ovog jednog boda koji su osvojili.

Stadion:Balkana u Mirijevu    Gledalaca:500    Vreme:Odlično za igru

Đukić 7, Gavrić 6,    Milenković 6,  Višnjić 7,   Rajković  7,   Zuza 7,5, Galić 6

Mitrović 8.5,  Čebić 6,   Đorić 6,   Majski 7,5,  Čanak 6, Peković 6, Ristić 8, Zelenbaba 6, Žakula 7,5, Dragišić 9

U prvom poluvremenu jedina stvar vredna spomena bio je gol Dragišića u 24’minutu.Lopta je krenula sa Balkanove polovine u skoku su bila dva fudbalera Bežanije I Peković, lopta je stigla do Steve Dragišića i on ju je poslao pod samu prečku .U Drugom poluvremenu, Tačnije u 10’ minutu nastavka gosti stižu do izjednačenja jos jednim lepim golom.Sve je ličilo na prethodne utakmice u Mirijevu ,loša igra oba rivala,mučenje lopte na sredini,šutevi iz daljine ,ali od 65’ minuta počinju da igraju pravi fudbal i jedni i drugi.

U 65’minutu kombinacija Žakula-Majski-Žakula ali Žakula sutira pravo u golmana,u kontri prilika za goste ,ali je siguran Đukić.U 70’ minutu istakao se golman gostiju, Dragišić je pokušao da ga lobuje ali nije uspeo.U 75’ minutu korner izvodi Žakula ,a Dragišić šalje loptu glavom pod samu prečku golmana Bežanije.U80’minutu ponovo akcija Majski-Žakula Žakula ovog puta pokušava da lobuje, ali ne uspeva, u kontri još jedna prilika za goste, ali je Đukić ponovo na mestu.U 85’ minutu možda i najlepši trenutak na utakmici , Majski je prihvatio loptu na 20 metara od gola,”biciklom” izbacio iz igre jednog fudbalera gostiju ,napravio jos jedan korak I poslao loptu u levi gornji ugao danas odličnog golmana gostiju.

U narednom  kolu očekuje nas tesko gostovanje u Bečeju ,ali može da raduje to što su Bečejci  ,na svom terenu zabeležili samo jednu pobedu i dva poraza..

Stadion:Balkana u Mirijevu    Gledalaca:500    Vreme:Sunčano

Đukić 7, Gavrić 7,   Višnjić 7,   Rajković  7.5,   Zuza 8,  Čebić 7.5,   Đorić 7,   Majski 8,  Peković 5, Ristić 7.5,  Zelenbaba 6.5,  Žakula 6,5,   Musurinski 7,  Tešović 7

I posle 10 odigranih kola Novi Sad je ostao neporažen ,ali je Balkan imao izvanrednu priliku da zabeleži treći trijumf ove godine. Prikazali su igrači Balkana najbolju igru ove godine, trčali su tokom cele utakmice imali kontrolu tokom celog prvog poluvremena, i u dobrom delu drugog ali nisu znali da iskoriste svoje šanse, promašili su čak i penal. U 5’minutu dve prilike za Balkan, Majski centrira a odbrana gostiju izbacuje loptu ispred Čebića u korner, posle kornera ponovo odbrana skida loptu Čebiću sa kopacke i ostaje 0-0.Sledeća prilika tek u 25’ minutu 2 na 1, Majski odlično upošljava Čebića koji je sam ispred golmana gostiju, ali loptu šalje pored gola. U 40’minutu šansa za goste ali Živadinović šutira u Zuzu iako je bio sam u srcu šesnaesterca domaćih.             U drugom poluvremenu Balkan je prepustio gostima sredinu terena i čekao šansu iz kontranapada. U 65’ minutu šansu je dočekao Majski ušavši u kazneni prostor, bio je oboren i sudija svira penal, možda prestrogo. Loptu uzima rezervista Peković, zalet od devet metara i onda mlak šut pravo u golmana gostiju.

U 70’ minutu šansa za goste ali pogađaju samo spoljni deo mreže.U80’ minutu Žakula greši na nekih 30 metara od gola Novog Sada ,sledi duga lopta ,na 40 metara od gola Balkana izleće Đukic pravi faul, i dobija crveni karton.Na gol staje Musurinski koji 5 minuta kasnije hvata prvu loptu i biva pozdravljen aplauzom svih prisutnih.U 87’ minutu akcija Peković -Zakula i na 30 metara od gola slobodan udarac za Balkan, šutirao je Tešovic ali pogađa golmana gostiju. Uposlednjem minutu utakmice zamalo Gavarić da postigne auto-gol, ali na sreću lopta odlazi u korner. U najboljoj utakmici ove sezone Balkan-Novi Sad 0-0

Stadion:Balkana u Mirijevu    Gledalaca:600    Vreme:Odlično za igru

Đukić 5, Gavrić -5,   Višnjić 4,   Rajković  3,   Zuza 5,  Čebić 6(Dragišić 6),   Đorić 6,   Majski 7,  Peković 5, Ristić 6 (Peković 0),  Zelenbaba -10(Čanak 5) Tešić 5

Verujem da ove ocene sve govore o igri Balkana. Ovo posebno iznenađuje posle odličnih utakmica protiv Novog Sada i Radničkog.Balkan nije uspeo da poveže tri tačna dodavanja, a počelo je lepo za domace. U 4’minutu prošao je Zelenbaba pored njega je uklizao jedan igrač gostiju, ovaj ga je pogodio u ruku i to je penal koji u gol pretvara Majski. U 20’minutu posle neuspelog pokušaja da se lopta izbaci iz  kaznenog prostora Balkana(dešavalo se više puta) usledio je centaršut, Ristić je loptu izbacio van kaznenog prostora, lopta je nekih 7,8 metara bila van kaznenog prostora oko nje samo tri igrača gostiju usledio je jak šut lopta je nekog zakačila i završila u golu.U 60’ minutu duga lopta, bek gostiju ulazi u kazneni prostor, Đukic izlazi sa gola a igrač sa brojem 2  loptu šalje pod samu prečku, posle toga počeo je Balkan da igra, u 65’ minutu Dragišić pogađa stativu, a u nastavku akcije Čanak loptu šalje preko gola iako je ispred sebe imao samo golmana.

BigBul - Kabel 0:1

Nastavlja se rasprodaja teško stečenog ugleda ekipe iz Mirijeva.Nekada učesnik osmine finala  YU kupa, nalazi se na poslednjoj poziciji u severnoj grupi druge  savezne lige, i ako se nešto ne promeni siguran je povratak u republičku ligu grupa Beograd.

Nisam išao u Zemun (na svu sreću) pa cu iskoristiti ovaj izveštaj da ukažem na neke čudne stvari koje  su se ispoljile u poslednjim utakmicama.

Već duže vreme na poziciji desnog beka igra Gaga Ristić iako je svim posetiocima stadiona Balkana(sve nas je manje)jasno da on to ne može da odradi, i svi se slažemo da je njemu mesto u veznom redu. Sve ovo još više cudi jer je u igri i Ciga Rajković koji se daleko bolje snalazi po strani od Ristića. Protiv Big Bula Mitrovic nije igrao iako je izdržao kaznu.Kapiten Đorić koji je u Mirijevo, pred meč sa Big Bulom, krenuo pod temperaturom odnekud se našao u startnoj postavi. Na klupi je bio Čanak koji sigurno može da pruzi više od nespremnog Đorića, a tu je bio i Ristić koji je bio na beku.Utakmicu počinjemo sa tri igrača ispod 21.(potrebna su samo dva):Majski ,Zelenbaba i Gavarić.

Dok od Majskog imamo bar neku korist Zelenbaba i Gavarić samo iritiraju gledaoce. Zelenbaba se ponasa kao da je Piksi, Zidan, Figo  ili čak bolji od sve trojice,a Gavaric je postao poznat po tome sto loptu sa centra vraca golmanu,ili je salje u bunar(tamo cesto nema igraca Balkana).U ekipi koja ima prosek od ispod jednog datog gola po utakmici nama mesta za Stevu Dragišića koji je uvek u sansi,I moze da skoci u prekidu, ali je zato Vojislav Peković glavni špic igrač iako nije u stanju da penal pretvori u gol.

Spomenuću jos da je negde otišao bek Stanić(standardan Iijedan od najboljih u Srpskoj ligi prosle godine),half Milivojević takodje nema mesta mada je on možda jedan od najborbenijih igrača Balkana,Stojanovic je pusten u Železničar i sada se ljudi čude kako je vezni red tako slab.

Da li je Balkan ušao u Drugu ligu da bi se promovisao Zelenbaba?

Ovo je pitanje koje se postavlja kod nas stotinak stalnih gledalaca,a pitali su me I gosti iz Bačinaca “da li  ova desetka ima neku vezu”.Ne umišljamo samo mi da on loše igra.

Stadion:Balkana u Mirijevu    Gledalaca:250    Vreme:Prijatno za igru

Đukić 7, Gavrić 7.5,  Žakula 7,  Tešić 7,5, Mitrović 8,5, Zuza 8, Ristić 9,  Đorić 7,5, Majski 7,5,  Zelenbaba 7,5, Dragišić 7, Peković 7, Tupajić 7

Nov trener, nova garnitura opreme i nov pristup igri na stadionu u Mirijevu. Miroslav Helc je podneo ostavku posle niza loših rezultata, a njegov naslednik je Bogić Bogićević, bivši trener Hajduka sa Liona.

Balkan su napustili, najverovatnije zbog dugovanja, Višnjić,Čanak i Rajković.

Balkan je počeo utakmicu sa Kabelom izuzetno agresivno .Majski je imao priliku već u prvom minutu, a u 10’ minutu posle prodora Dragišića, Majski je bio neprecizan sa samo pet metara. U 25’minutu Gavarić je poneo loptu, razmenio dupli pas sa Tupajićem, usledio je šut sa 15-ak metara ali pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika ni na jednoj strani. Oko 30’ minuta Kabelovci su uputili prvi udarac ka golu Đukića, a Balkan je držao sve konce igre u svojim rukama. U 48’minutu centrirao je Đorić, Mitrović je bio najviši u skoku i 1:0. Nastavlja se ofanziva Balkana, u 70’minutu ponovo Dragišić-Majski i ponovo Majski sa pet metara neprecizan, ovog puta brani golman gostiju. U 75’ minutu Gavrić ispucava loptu, ona preskače nekoliko igrača gostiju, dolazi do Pekovića koji lobuje istrcalog golmana gostiju za konačnih 2-0 i najavu boljih dana za ekipu Balkana.

Stadion:Balkana     Gledalaca:500    Vreme:Prohladno ali odlično za igru

Đukić 7, Gavrić 6.5, Čebić 6,5,   Žakula 7,  Tešić 7,5, Mitrović 7,5, Zuza 7, Ristić 8,5,  Đorić 7,  Majski 7.5,  Zelenbaba 7,5,  Dragišić 6,  Peković 8, Tupajić 8.5

U najboljoj utakmici ove sezone videli smo sve osim pobede domaćina, puno lepih prilika i poteza  tri gola, preokret, prečka, promašaji, bakljada, sukobi organa reda i navijača na tribinama, ali krenimo redom.

Već u drugom minutu Žakula je poslao dugu loptu, Majski se oslobodio čuvara obišao istrčalog golmana Zrenjaninaca, ali je sa gol linije izbacio loptu odbrambeni  igrač gostiju. U 10’ minutu Gavarić je proigrao Pekovića, ovaj je ušao u kazneni prostor, centrirao i Majskom nije bilo teško da loptu ubaci u mrežu. Posle toga Balkan se povukao, ali je iz kontri zapretio u 15’ I 20’ minutu preko Gavarića i Tupajića sa nekih 20-ak metara. U 25’ minutu gosti prvi put prete iz slobodnog udarca i lopta prolazi tik pored gola. U 27’ minutu bakljadu su priredili Šumari koji su se posle dužeg vremena pojavili na stadionu, a u 30’ minutu došlo je do više verbalnog sukoba sa  organima reda, ali je sve brzo završeno. U 30’ minutu izjednačenje. Tri igrača su izradila celu odbranu Balkana  i Đukić je bio nemoćan. U 45’ minutu akcija Tupajića i Ristića, Ristić je šutirao, pogodio prečku, a odbijenu loptu je sa dva metra od praznog gola promašio Majski, kao i u prošloj utakmici protiv Radničkog. U drugom poluvremenu potpuna ofanziva Balkana, bila je primetna neverovatna želja kod svih igrača, a pogotovo kod novajlije Tupajića i bivših Zrenjaninaca Zuze i Pekovića. Ređali su se promašaji kao na traci, Žakula, Majski, Đorić. A onda u 70’ minutu šansa utakmice, prošao je Žakula po strani, centrirao je, a Đorić je kada su svi već videli loptu u mreži istu poslao pravo u ruke golmanu gostiju. Nešto kasnije i Žakula je poslao loptu preko praznog gola. U 85’ minutu treći put u drugom poluvremenu gosti dolaze na polovinu Balkana, bila je to kontra 3 na 1 i Đukic je bio nemoćan.

Posle toga nastavlja se pritisak. A najveću priliku imao je Tupajić kada je glavom šutirao pravo u golmana. Bilo je još šansi, za Dragišića, Čebica, ali nisu mogli da postignu gol.

Na zatvaranju jesenje sezone, u Mirijevu  Balkan-Proleter 1-2